Glutation jest organicznym związkiem chemicznym, który zbudowany jest z reszt aminokwasowych kwasu glutaminowego, cysteiny i glicyny. Stanowi on naturalny składnik każdej żywej komórki.

Działanie glutationu na organzm

Glutation ma ogromne znaczenie w dziedzinie jaką jest medycyna mitochondrialna. W zestawieniu z innymi składnikami, glutation wspiera prawidłowe funkcjonowanie komórek organizmu, chroniąc je przed stresem oksydacyjnym oraz wolnymi rodnikami. Przyczynia się do prawidłowego metabolizmu i wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Prawidłowe przyswojenie oraz efektywne działanie glutationu wspomaga połączenie go z takimi składnikami jak witamina b12, witamina c, kwas foliowy, cynk i mangan. Suplement glutation łączy w sobie cały kompleks tych substancji.

Preparaty z glutationem

Glutation to preparat o wysokiej przyswajalności, w wygodnej formie kapsułki pokrytej gumą gellan, dzięki czemu jest ona odporna na działanie soków żołądkowych. Sprawia to, że substancja czynna jest uwalniana dopiero w jelicie. To producent z wieloletnim doświadczeniem, w którego ofercie można znaleźć wszystkie najważniejsze substancje mitochondrialne, wspierające zdrowie i dobre samopoczucie. Do najważniejszych suplementów, o których wysoki poziom warto zadbać i które dobrze jest zażywać w formie suplementów należą: witamina b complex, witamina k2, witamina b3, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina d3, witamina k2 mk7, koenzym q10, chrom w tabletkach.

Suplementacja glutationu jest szczególnie polecana osobom po czterdziestym roku życia, palacym papierosy i nadużywającym alkoholu oraz stosującym dietę ubogą w naturalne antyoksydanty.