Dbanie o odpowiedni poziom poszczególnych witamin i mikroskładników w organizmie, może pomóc w zapobieganiu różnym chorobom. Warto zainteresować się medycyną mitochondrialną. 

Innowacyjna medycyna mitochondrialna

Medycyna mitochondrialna to nowoczesna dziedzina medycyny, która wychodzi z założenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Aby uchronić się przed wieloma groźnymi chorobami, warto skupić się na ochronie mitochondriów komórkowych, które są odpowiedzialne za zdrowie całego organizmu.

Pomocne mogą okazać się różnego rodzaju suplementy, które pomagają utrzymać je w dobrym stanie. W zależności od indywidualnych potrzeb można zażywać takie składniki jak np. witamina b complex, witamina k2, witamina b3, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina d3, witamina k2 mk7, koenzym q10, czy chrom w tabletkach.

Suplementy zawierające glutation

Duże znaczenie dla wszystkich żywych komórek ma też glutation, który jest tripeptydem o właściwościach przeciwutleniejacych. Najlepiej sprawdza się w połączeniu z innymi składnikami, takimi jak witamina b12, witamina c, kwas foliowy czy mangan. Suplement diety glutation, zawiera je wszystkie, dzięki czemu glutation ma maksymalnie dużą biodostępność. Dzięki połączeniu odpowiednich składników, preparat ten pomaga chronić komórki przed skutkami stresu oksydacyjnego oraz działaniem wolnych rodników, a także wspomaga działanie układu odpornościowego i wpływa pozytywnie na metabolizm energetyczny.

Odpowiednio dobrane substancje mitochondrialne, pomagają chronić organizm już na poziomie komórkowym, co zapobiega powstawaniu stanów zapalnych i pozwala utrzymać całe ciało w dobrej kondycji.