Escape room w stylu Harry Potter

Autor artykułu user2 - 14-09-22

escape room harry potter

W naszym kraju jest wielu fanów Harrego Pottera. Jest to powieść, której wiele tomów i filmów wychowało kilka pokoleń. Walka Harrego Pottera ze złem sprawiła, że docenili ją też pedagodzy, ponieważ jest ona lekturą szkolną od kilku lat. Czy jednak wyobrażaliście sobie połączenie tej klasyki z escape roomem? Wydaje się to dość nietypowe, ale jak najbardziej można znaleźć parę takich miejsc.

Jakie są najważniejsze elementy wystroju?

Chcąc jak najlepiej odwzorować Harrego Pottera, należy dokładnie przeczytać książki oraz obejrzeć filmy z Danielem Radcliffem w roli głównej. Stworzenie idealnego escape room harry potter nie jest proste, natomiast warto przygotować wszystkie detale. Na pewno nie może zabraknąć motywów z piorunem, ale też dotyczących magii i pokonywania zła. Lord Voldemort musi zostać pokonany, więc chcąc przygotować jak najlepsze zagadki, które będą rozwiązywać goście, nie może zabraknąć akcentów z nim związanych. Jeżeli ma być Harry Potter, to nie może zabraknąć Rona, Hermiony, ale też quidditch czy Hogwarthu.

Jak się przygotować?

Wejście do escape roomu, którego motywami przewodnimi jest Harry Potter, trzeba w pierwszej kolejności znać dobrze losy głównych bohaterów. Na pewno ważne jest to, aby przeczytać wszelkie książki, zobaczyć filmy i dostrzegać nawet najmniejsze detale. Obecność w escapie roomie wymaga szybkiego myślenia, które w dodatku powinno być kreatywne. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet najwięksi fani mogą nie wpaść na rozwiązanie niektórych zagadek. Przez najbliższą godzinę należy być maksymalnie skupionym i naładowanym wszelkimi ciekawostkami, które pomogą w rozwiązaniu tajemnych szyfrów.

Czas trwania gry

Czas trwania w takim escapie roomie to tylko godzina. Być może niektórzy fani Harrego Pottera będą zawiedzeni, jednak powinna być to dodatkowa motywacja do tego, żeby poradzić sobie ze wszelkimi zagwozdkami. Warto umówić się większą grupą fanów tej pozycji, żeby nie pozostać "na polu bitwy" samemu i lepiej jest być też zdanym na pomoc innych.

 


Lubisz rozwiązywać zagadki? Zapisz się do Escape Roomu! Sprawdź dostępne pokoje na stronie spaced-out.pl


Mając na uwadze wydarzenia z innych tego typu placówek bardzo mocno kładziemy nacisk na zasady bezpieczeństwa. Promowane przez nas pokoje zostały sprawdzone pod względem przepisów pożarowych i posiadają stosowne atesty. Zapraszamy do bezpiecznej zabawy!