Escape room dla dzieci

Autor artykułu user2 - 18-08-22

escape room dla dzieci

Escape roomy to świetny sposób na to, żeby spędzać wolny czas. Nie ma co ukrywać, że wymaga to przede wszystkim niebanalnego myślenia, żeby zgadnąć wszystkie zagadki. Co jednak ważne, okazuje się, że można tam pójść wraz z dziećmi, a nawet są przeznaczone dla nich specjalne escape roomy!

Escape Room dla dzieci: Jak się przygotować?

Nie da się odpowiednio przygotować specjalnie pod escape room. Zagadki, które czekają na dzieciaków w tym miejscu wymagają odpowiedniego myślenia, a więc przystosowania wiedzy, którą przyswoili w szkole. Nie są to jednak testy, tylko pytania, które są niebanalne, więc takie, które będą sprawiać, że trzeba poruszać zwoje mózgowe, ale i również dobrze się bawić.

Escape Room dla dzieci – co rodzice powinni wiedzieć?

Z pewnością rodzice będą mieli podstawowe pytanie dotyczące bezpieczeństwa. Uspokajamy jednak - dzieci są w pełni bezpieczne. Escape room dla dzieci to miejsce, w którym są pod odpowiednią ochroną, więc nic szczególnego im nie grozi. Jest to forma rekreacji, która jest nietypowa i z tego tytułu wielu rodziców może się obawiać wysłać tam swoje dzieci. Nie ma jednak żadnych obaw i nie trzeba obawiać się tego, że stanie się im jakaś krzywda. To miejsce, do którego z pewnością chętnie będą chcieli wrócić. Rodzice powinni wiedzieć, że taka forma rozgrywki trwa przeważnie godzinę i nie ma tam żadnego zagrożenia, że coś się stanie, bo aktywność fizyczna nie jest tam najważniejsza.

Jakie są zalety escape roomów dla dzieci?

Najważniejszą zaletą wynikającą z chodzenia przez dzieci do escape roomów dla nich przeznaczonych jest to, że uczy ich to kreatywnego myślenia. Szkoła nie zawsze na to pozwala, ponieważ dzieci muszą się "wbić" w klucz przygotowany przez MEN. Warto wychodzić z tej skorupy i umiejętnie czytać między zdaniami, przyswajać wiedzę dotyczącą świata, aby można było poprawnie rozwiązywać wszelkie zagadki w escape roomie.


Lubisz rozwiązywać zagadki? Zapisz się do Escape Roomu! Sprawdź dostępne pokoje na stronie spaced-out.pl


Mając na uwadze wydarzenia z innych tego typu placówek bardzo mocno kładziemy nacisk na zasady bezpieczeństwa. Promowane przez nas pokoje zostały sprawdzone pod względem przepisów pożarowych i posiadają stosowne atesty. Zapraszamy do bezpiecznej zabawy!