Czy escape room jest bezpieczny?

Autor artykułu user2 - 16-07-22

escape room czy jest bezpieczny

Escape roomy są jedną z najbardziej popularnych form spędzania wolnego czasu. Trzeba powiedzieć jednak, że jest to miejsce owiane tajemnicami, do którego niektórzy boją się pójść. Cieniem na tych miejscach kładą się tragedie, które miały miejsce, chociaż należy powiedzieć, że są to tak incydentalne przypadki, że nie można mówić o regule, a raczej o niesprzyjających okolicznościach. Aby dowiedzieć się więcej o tym, czy escape roomy są niebezpieczne, przeczytaj ten artykuł.

Jak bezpiecznie bawić się w escape room?

Pytanie dotyczące tego, jak bezpiecznie bawić się w escape roomie jest ogólne, ale zarazem odpowiedź na nie jest bardzo prosta. Jeżeli słuchamy wszelkich poleceń związanych z wypełnianiem określonych zadań, to cała rozgrywka jest jak najbardziej bezpieczna. Oczywiście, kwestia bezpieczeństwa jest również po stronie organizatora, który musi spełnić szereg wymagań, które sprawią, że takie miejsce jest przeznaczone do zabawy. 

Sama rozgrywka w escape roomie nie polega na dynamicznym wykonywaniu ruchów, ale raczej na myśleniu, więc nie trzeba tutaj używać zdolności fizycznych. Sprawia to, że escape roomy są bezpieczne, chociaż niektóre zagadki mogą przyprawić o zawał serca czy też poruszenie zwojów mózgowych.

Escape Room – bezpieczna rozrywka czy niebezpieczna gra?

Gdyby odpowiedzieć ogólnie na to, czy escape room jest bezpieczny, to padła by odpowiedź, że jak najbardziej tak. Są to zadania, które na pewno nie są typowe i bazują na współpracy, chociaż mrocznych klimatów i nietypowych zagadek nie brakuje. Nie ma tutaj jednak żadnego zagrożenia związanego z utratą zdrowia oraz życia. Owszem, zdarzały się incydentalne wypadki, które jednak nie wynikały z indolencji graczy, a z niedopatrzenia organizatorów i właścicieli escape roomów.

Sama gra na pewno jest świetnym spoiwem, które zacieśnia relacje pomiędzy bliskimi. Jak najbardziej trzeba zabierać bliskie osoby do escape roomów, by namęczyć się umysłowo i rozwiązać wszelkie zagadki niewymagające siły, ale jednak logicznego myślenia.


Lubisz rozwiązywać zagadki? Zapisz się do Escape Roomu! Sprawdź dostępne pokoje na stronie spaced-out.pl


Mając na uwadze wydarzenia z innych tego typu placówek bardzo mocno kładziemy nacisk na zasady bezpieczeństwa. Promowane przez nas pokoje zostały sprawdzone pod względem przepisów pożarowych i posiadają stosowne atesty. Zapraszamy do bezpiecznej zabawy!